لباس زیر تنگ نپوشیم!

اگه سلامتی و راحتی تون مهمه، لباس زیر تنگ نپوشین. لباس زیر تنگ، عروق سطح پوست رو تحت تاثیر قرار میده و خونرسانی رو مشکل می کنه.

تیشرت مردانه ماوی عمده ترین لباسیه که تولید آلرژی میکنه مخصوصا در افرادی که زمینه آلرژی دارن. این لباسها اگه از جنس مرغوبی نباشه می تونه تولید اگزمای تماسی کرده و خارش و سوزش پوست را به همراه بیاره. مخصوصا اگه این تنگی در ناحیه لگن،‌ ‌زانو، سینه و حلقه آستین ها باشه. عارضه شایع لباس های تنگ که باعث اختلال در خونرسانی میشه، احساس کوفتگی و خستگیه.

عروق پوست، عروق بسیار ظریف و نازکیه که کار تغذیه و خون‌رسانی به پوست را بر عهده داره، گاهی اوقات این تنگی به حدی زیاد میشه که منجر به کبودی پوست شده؛ و زمانی که این عروق تحت فشار دائمی قراربگیره، بتدریج تنگ و بسته شده در نتیجه جریان خون بافتی که مورد فشار قرار گرفته به هم خورده و رشد پوست رو مختل می‌کنه.

به همین دلیل پوست به آسانی زخم میشه و می‌تونه به دلیل نقص تغذیه‌ای که پیدا کرده دچار بریدگی ‌شده وگاهی حتی خود بیمار هم نمی‌ فهمه که تنگی لباسش سبب ایجاد زخم و بریدگی در پوست میشه.

مشکلات پوشیدن تیشرت مردانه جین وست، در ابتدا خودش رو با سوزش و خارش نشون میده و اگه فرد بلافاصله لباسش را عوض کنه این مشکل و اختلال در جریان خون برطرف میشه.

تنگی لباس زیر دربعضی مواقع می تونه مشکلات گوارشی هم به وجود بیآره. برای اینکه بهتر بفهمین باید بگیم که لباس زیر تنگ مخصوصا شورت، حرکات دودی و ‌کرمی شکل دستگاه گوارش رو مختل می‌کنه و باعث تجمع گاز در معده و نفخ شکم توام با درد می‌شه.

مشکل ریفلاکس یا برگشت غذا از معده به مری نیز یکی دیگر از مشکلات پوشیدن لباس زیر تنگه، که باعث ترش کردن معده و برگشت اسید بخصوص بعد از غذا خوردن می‌شه. بنابراین افراد مبتلا به ریفلاکس بخصوص کسانی که اختلالاتی در دستگاه گوارش دارن، نباید لباس‌های تنگ بپوشن و کمربند شون رو سفت ببندن.

همچنین پوشیدن‌ لباس‌ زیر تنگ‌ در خانمها، باعث افزایش احتمال ابتلا به عفونت و بیماری های مختلفی می شه، که جبرانش سختتره.

از عوارض لباس‌های تنگ، نوعی کهیر به نام کهیر فشاریه. این نوع کهیر در اثر فشار موضعی بر بدن ایجاد شده و معمولا چهار تا شش ساعت پس از پوشیدن لباس تنگ، یک تورم عمقی همراه با خارش، سوزش و درد ایجاد می‌کنه که پس از ۸ تا ۷۲ ساعت از بین میره. گاهی تب و لرز، ضعف، خستگی و سردرد هم در کنار این عارضه به وجود میاد.

حتی بررسی های مختلفی مبنی بر احتمال بروز تومورهای سرطانی در بافت سینه بخاطر پوشیدن بلند مدت لباس زیر تنگ شده که بخاطر همین، توصیه میشه خانمها حتی الامکان از پوشیدن لباس زیر های تنگ و چسبان خودداری کرده و یا این لباسها رو به صورت بلندمدت استفاده نکنن.

در کشورهای پیشرفته موضوع لباس زیر از اهمیت بالایی برخورداره و اون رو از مهم‌ترین لباسها می‌دونن. از اینرو در بسیاری از کارخونه ها این لباس‌ها رو بر اساس قوانین استاندارد تهیه و توزیع می‌ کنن. اما امروزه اکثر تولیدکنندگان این حرفه فقط به سود خود فکر کرده و سلامت و بهداشت جسم افراد براشون مهم نیست. به همین دلیله که باید لباس زیر رو از فروشگاه‌ها و مراکز معتبر خریداری کنیم.
در یک کلام باید بگیم که هرچی تنگ تر بپوشید خلق تون هم تنگ تر میشه ، پس راحت بپوشید، تا راحت زندگی کنین.

1

  1. سلام
    عروق پوست، عروق بسیار ظریف و نازکیه که کار تغذیه و خون‌رسانی به پوست را بر عهده داره، پس انتخاب لباس زیر مناسب خیلی اهمیت پیدا می‌کنه
    محصولات این سایت عالی هستن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.